Letterpress, polecicie coś ?

Letterpress, polecicie coś ?

Hej. Powiedzcie mi, jaki druk wizytówek będzie dla mnie najlepszy, jeżeli chcę wydać jedynie około 500 sztuk...

joasia

Posty: 9

 
Kiedy pierwszy raz usłyszałem o uszlachetnianiu druku, to nieco sceptycznie podchodziłem do tego zagadnienia. Obawiałem się bowiem, że poprzez takie staranie mogę uszkodzić wydrukowany materiał. Odważyłem się jednakże i użyłem lakier UV. Efekt mnie przekonał.

Fimner56

Posty: 15

 
Jeśli w letterpress użyjesz tego samego koloru, co kolor papieru, to dla niektórych osób może być to niewidoczne. A przecież reklama ma polegać na tym, żeby była jak najszybciej przyswajalna przez odbiorcę. Dlatego raczej stosuje się kontrastowe kolory.

oligart6

Posty: 13

 
Pierwsze uszlachetnianie druku robiłem kilka lat temu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie http://letterpress.mamywas.edu.pl. To właśnie tam dowiedziałem się o tym, że lakier UV ma takie właściwości.

grużdzin

Posty: 12

 
Nie ma obaw, że warstwy, jakie posiadają wizytówki kaszerowane, zaczną się rozdzielać. Są one sklejane specjalnymi prasami Wbrew pozorom nie są też zbyt grube, o czym wspomina wiele osób. Oczywiście najciekawiej wyglądają one, gdy wykonamy je na delikatnym papierze kredowym, wówczas efekt jest najlepszy.

akukukuku

Posty: 24

 
Jeżeli Twój grafik jeszcze nigdy nie robił nic pod letterpress, to lepiej zlecić to zadanie innej osobie. Szkoda jego i Twojego czasu. Ne ma co ukrywać, że te projekty znacznie różnią się do zwykłej grafiki.

duduś33

Posty: 12